про участь охоронних фірм у корупції в банківському секторі (РОЗІГРАШ)

01 квітня 2021

Обсяги розкрадання банківських коштів за участю Поліції охорони та приватних охоронних структур в 1,4 рази збільшують чинну облікову ставку НБУ, що становить загрозу національній безпеці України.

Про це в інтерв'ю ІБ “Сек’юріті ЮЕй” заявив Георгій Яворівський, заступник начальника Управління з розкрадання ресурсів Департаменту внутрішнього аудиту Національного банку.

Коментуючи небажання “Приватбанку” надавати журналістам інформацію про результати аудиту, у якому фігурують охоронні фірми “Венбест”, “Явір-2000” та “Олімп-безпека-сервіс”, пан Яворівський зокрема сказав наступне: “Нам відомо, що за результатами аудиту попередніх років служба безпеки “Приватбанку” за допомогою деяких охоронних фірм вкрала близько 4,5 млн. гривень. Нам відомо також, що ці фірми у 2021 році утричі збільшили обсяги робіт з надання охоронних послуг та обслуговування охоронно-пожежної сигналізації у зазначеному банку. Проте проблема набагато ширша. Треба говорити про вплив обсягів розкрадання, так би мовити, “охоронних грошей”, на національну безпеку України”.

012

 

Нагадаємо, що за інформацією “РБК-Україна” у період з грудня 2016 р. до липня 2020 р. у “Приватбанку” були вкрадені десятки мільйонів гривень на охорону об'єктів банку, а керівник напрямку аудиту “Приватбанку” Вадим Стеценко (який підписав відповідний акт) був звільнений з посади.

16.02.2021 р. ІБ “Сек’юріті ЮЕй” відправив інформаційний запит о “Приватбанку” з проханням письмово підтвердити або спростувати інформацію про крадіжку десятків мільйонів гривень в результаті укладення договорів на охорону. Станом на початок квітня офіційної відповіді на запит не отримано.

 

Від редакції: вітаємо з 1 квітня! На жаль, у цьому жарті багато правди ((