вбивством “Сармата” зацікавились приватні детективи та журналісти-розслідувачі

10 липня 2020

Розслідування резонансних кримінальних злочинів отримує додаткову підтримку з боку активної медіа-детективної спільноти.


Про це в мережі Facebook заявив керівник інформаційного агентства ІБ “Сек’юріті ЮЕй” Олександр Краснопьоров.

Пан Краснопьоров зазначив, що “Сек’юріті ЮЕй” розпочинає новий проект під назвою “Важливий свідок”. Проект має на меті незалежне та об'єктивне інформування громадськості про хід розслідування резонансних кримінальних проваджень.

interv sm

Першим об'єктом журналістського дослідження стала справа “Вбивство “Сармата”. Київські учасники проекту вже взяли глибинні інтерв'ю у побратимів “Сармата” Тараса Костанчука та Андрія Маджарова; журналісти Запоріжжя записали інтерв’ю з одним із адвокатів підозрюваних Вадимом Кравцовим (див. світлини). В найближчих планах медіа-детективів проаналізувати аудіозаписи судових засідань у справі “Сармата” та задокументувати поточні судові засідання, які відбуваються у Запорізькій області. foto01

111

Нагадаємо, що 31.07.2018 р. у м. Бердянськ був вбитий ветеран АТО місцевий активіст Віталій Олешко з позивним “Сармат”. За певними ознаками, вбивство є замовним. Проте до сьогоднішнього дня немає судового вироку щодо виконавців, організаторів та замовників вбивства, що викликає резонансні акції громадського протесту, у тому числі, голодування ветеранів антитерористичної операції біля Офісу Президента України.

У той же час судді Бердянського міськрайонного суду звернулись до Вищої ради правосуддя та Офісу генерального прокурора з повідомленням про втручання в діяльність суддів. На думку суддів, “...дії активістів свідчать про їх впевненість в тому, що суд... повинен ухвалювати рішення не у відповідності із законом, а у відповідності з їх баченням ситуації”.

Голова політичної партії “Партія захисників України” Тарас Костанчук (позивний "Бішут"), який разом з побратимами бере участь у тривалій акції протесту біля Офісу Президента, в інтерв'ю програмі “Важливий свідок” сказав наступне: “На п'ятнадцятий день (голодування, - прим. Ред.) спілкуємось з Президентом - нам потім кажуть, що він нам вставляв, розбирайтеся якомога швидше, карайте, робить, що треба, що можна робити, щоб це не виглядало так, що ми керуємо суддівською системою, не можна ж впливати, робіть все в рамках... Як сказав міністр юстиції, поставили навіть Президента на розтяжку. Він (Президент. - прим. Ред.) розуміє, що ми праві по-людські, він розуміє, що йому треба щось робити, а він не може впливати на суддів, але він розуміє, що в штангу дала Система, а не ми... Не нам вам розповідати як злочинців закривати, коли ви хочете їх закрити”.

Ветеран розповів, що після розмови з Президентом в Офісі генерального прокурора була створена робоча група, яка швидко через Печерський суд домоглася продовження термінів досудового розслідування по справі, в якій фігурує один з організаторів вбивства “Сармата”, і “нарила” розбій. Також лідер політичної партії розповів, що в ДБР порушили справу проти суддів, які в травні ц.р. обрали для чотирьох фігурантів менш суворий запобіжний захід.

“Хай громадськість розуміє, що усього можна добитись... а не бути в'ялою і інертною... Ми показали своїм прикладом, що можна... сказати “Ні!.. Тут держава не права!” - підкреслив учасник російсько-української війни.