комсервіс відстояв ділову репутацію і чекає на публічне спростування неправдивої інформації

30 березня 2019

Охоронна фірма “КомСервіс” не входить до категорії “аферистів”.

До такого висновку після півторарічного розгляду дійшов Верховний Суд України у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду (справа № 760/2753/17-ц).

Справа була порушена за позовом “КомСервісу” після того, як в мережі Facebook певна “ОСОБА_3” розмістила відеоролік під назвою «Аферисты под прикрытием охраны!! Будьте бдительны!! Запрещено для показа в Украине!!» У роліку низка відомих вітчизняних компаній, а саме - “КомСервіс”, «Охоронний холдинг», «Венбест», «Явір-2005» - були названі “аферистами, які працюють під підкриттям охоронних компаній”.

2 fitmi

Той самий відеоролік був розміщений в профілі “Выбор пультовой охраны» мережі YouTube.

Суд визнав, що поширена інформація є недостовірною, негативною та такою, що завдає шкоди діловій репутації “КомСервісу”.

Як з'ясувало ІБ "Сек'юріті ЮЕй", “ОСОБОЮ_3” є засновник ПП “Сіріус” Ігор Ніколенко. Фірма “Сіріус” теж провадить охоронну діяльність, і у вказаному роліку підприємство пана Ніколенка презентоване у позитивній конотації як законослухняна компанія, яка ніби надає якісні охоронні послуги.

Sirius 2 car

Верховний суд зобов'язав пана Ніколенка протягом семи днів видалити зі своїх сторінок в соціальних мережах відеоролік, а також спростувати поширену ним недостовірну інформацію.

Станом на 15.00 30.03.2019 року в профілі “Ігор Ніколенко” мережі Facebook затверджений судом текст спростування відсутній.

Чи є “аферистами” фірми «Охоронний холдинг», «Венбест» та «Явір-2005», суд відповіді не надав.

Нагадаємо, що на протязі останніх років “Сіріус” неодноразово потрапляв у поле зору журналістів ІБ “Сек’юріті ЮЕй”, які, як правило, робили несхвальні припущення щодо моральних якостей засновника ПП “Сіріус”.